Category Archives: trofeul happy fest botosani

Trofeul și premiile ”Happy Fest – Zâmbet de copil” 2016!

Published by:

Happy Fest - Gradinita 19 - Zambet de copil - Clubul Arlechin  - 19 Martie 2016 (106 of 296)Mai multe fotografii: https://cursuribotosani.wordpress.com/2016/03/24/happy-fest-zambet-de-copil-o-rampa-de-lansare-a-tinerilor-talentati-din-botosani/

Happy Fest – Zâmbet de copil, un spectacol de poveste!
Sâmbătă, 19 martie 2016 pe scena Casei Tineretului Botoșani a avut loc Festivalul Județean ” Happy Fest – Zâmbet de copil”. Evenimentul este organizat anual de către Grădinița Nr. 19 Botoșani în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Botoșani, Casa Corpului Didactic Botoșani având ca parteneri de proiect Asociația Culturală ”ARLECHIN” Botoșani, Centrul Județean de Voluntariat Botoșani și Asociația ”PARENTS” Botoșani. “Competiţia a depăşit toate aşteptările noastre, atât din punct de vedere al numărului de participanţi, cât şi a valorii lor. Am crescut faţă de anii trecuţi şi asta arată că suntem pe drumul cel bun. Mă bucur că festivalul nostru trezeşte atâta interes şi vreau să mulţumesc echipei de la Grădiniţa 19, care s-a implicat în organizare”, a spus doamna prof. Anca Agavriloaei, director Grădinița nr. 19, Botoșani. 

Comisia de jurizare coordonată de către doamna inspector general Mihaela Huncă a avut în componența sa următorii  membrii  Paula Gavriluţă (inspector învăţământ preşcolar), Anca Agavriloaei (directorul Grădiniţei 19), Elena Gheban (Centrul Județean de Voluntariat Botoşani), Petronela Axinte (Grădiniţă Vlădeni), Flavius Damean (Societatea culturală Arlechin), Geanina Pînzar (Asociaţia Parens 19). Aceștia au acordat trofee și premii la cele două secțiuni ale festivalului, după cum urmează:

Premiile acordate la secţiunea interpretare

Trofeul: Sofia ţurcanu, Grădiniţa 19

Locul 1: Alessia Niculina, Grădiniţa 19

Locul 1: Iulia Herţanu, Grădiniţa 15

Locul 1: Tiana Gireadă Dodiţă, Grădiniţa 22

Locul 1: Alexandra Cojocaru, Grădiniţa 22

Locul 2: Anda Hîrjoi, Grădiniţa 19

Locul 2: Adelina Bădărău, Grădiniţa 2

Locul 2: Andra Pascaru, Grădiniţa 23

Locul 2: Valentina Alexia Grădinaru, Grădiniţa 19

Locul 2: Giulia Aciobăniţei, Grădiniţa 23

 

Premiile acordate la secţiunea dans modern

Trofeul: “Mărţişorii”, Grădiniţa 3

Locul 1: “Asta e viaţa”, Grădiniţa 23

Locul 1: “Faire ball”, Grădiniţa “Girotondo”

Locul 1: “Dansul licuricilor”, Grădiniţa 19

Locul 2: “Black&White”, Grădiniţa 19

Locul 2: “Dansul Răţuştelor”, Grădiniţa 23

Locul 2: “Roboţeii”, Grădiniţa 2

 

Premiile acordate la secţiunea dans tematic

Trofeul: “Vocea primăverii”, Grădiniţa 19

Locul 1: “Dans cu cercuri”, Grădiniţa “Girotondo”

Locul 1: “Drumul spicului”, Grădiniţa 19

Locul 1: “Maci şi spice de grâu”, Grădiniţa 19

Locul 1: “Tarzan”, Grădiniţa 15

Locul 1: “Dans indian”, Grădiniţa “Girotondo”

Locul 1: “Şoriceii”, Grădiniţa 19

Locul 1: “Mândră primăvară”, Grădiniţa 2

Eveniment recomandat și susținut de Centrul de Impresariat și Organizare Evenimente – www.impresarieri.ro